Csíksomlyó Pünkösdi Búcsú 2019. június 5-10. Programtervezet

Csíksomlyó Pünkösdi Búcsú 2019. június 5-10.
Programtervezet

 1. nap – 2019. 06. 05. szerda
  Indulás: 2:30 – kor Paks, Szent István tér (2:20 – VMK parkoló)
  Útvonal:
  Paks – Déva – Nagyszeben – Csíkszentmárton
  Érkezés Dévára kb. 11 óra felé (Szentmise a dévai Szent Ferenc kolostor templomában, majd látogatást teszünk a Gyermekotthonban. Ebéd a kolostor valamelyik helyiségében).
  A program után tovább utazunk rövid megállókkal Csíkszentmártonba (vacsora és szálláshely elfoglalása).
 2. nap 06. 06. csütörtök
  Napi program:
  Csíkszentmárton – Gyergyószentmiklós – Békás-szoros – Békás-tó – Gyimesbükk – Csíkszentmárton
  Délelőtt megnézzük a Gyilkos-tavat, majd lesétálunk a Békás-szorosba gyönyörködve a természeti szépségekben. Tovább utazunk a Békás -tóig, majd a délutáni órákban Gyimesbükkre az 1000 éves határhoz, ahol a Deáky panzióban részt veszünk a már sokak által ismert csángó esten (kb. 4 órás program), majd visszautazunk Csíkszentmártonba (szállás).
 3. nap 06. 07. péntek
  Napi program:
  Csíkszentmárton – Csíksomlyó – Ivó – Csíkszentmárton.
  9 00 – 12 00 -ig lelki felkészülést tartunk Kutas Attila plébános úr vezetésével Csíksomlyón a kegytemplomban és jó idő esetén keresztutat végzünk, majd délutánra tovább utazunk – Zetelaka , Zeteváralja, Ivó útvonalon ( kb. 3-4 óra természetjárás a székelyek szent hegyére, a Madarasi- Hargitára, 1600-1700 méter magasságba. Innen indulnak a sípályák, és étterem is található. A strapabíróbbak felgyalogolhatnak a Madarasi-Hargita legmagasabb pontjára (1800 m) az ott felállított kopjafákig (mintegy 50 perces gyaloglás oda, 50 perc vissza). Az Ivóban leparkoló busztól 10 személyes terepjárókkal fogunk feljutni. A program után hazautazás Csíkszentmártonba (vacsora, szállás).
 4. nap 06. 08. szombat
  Csíkszentmárton – Csíksomlyó – Csíkszentmárton
  Program: Csíksomlyói Pünkösdi Szentmise 12 30 – kor. Este szabad program.
  17 00 – 17 30 – kor indulás vissza Csíkszentmártonba. (vacsora)
  Szabad választásként: 17 00 – órától Csángó mise Csíksomlyó Csobotfalván a Szent Péter és Pál templomban, majd virrasztás a kegytemplomban. 20 30 – kor indulás Csíkszentmártonba.
 5. nap 06. 09. vasárnap
  Szentmise 10 00 – kor Csíkszentmártonban
  Napi program: Csíkszentmárton – Brassó – Csíkszentmárton
  Brassóban 2-3 óra kötetlen városnézés az Óváros szívében. (Séta a gyönyörű főtéren: megnézzük a híres Fekete templomot, a Főtéren álló különleges Városházát és egyéb nevezetességeket.) Várhatóan Csíkszentmártonból helyi kísérő jön velünk, aki segít eligazodni a városban.
 6. nap 06. 10. hétfő
  4 00 – kor indulunk haza
  kb. 6 00 – kor Korondon ( sajt és lekvár) vásárlási lehetőség.
  Megállunk Szentdemeteren (ide helyezték Máté Ferenc atyát) vagy Ákosfalván, rövid szentmisére, beszélgetésre. Körösfőn: Vásárlási lehetőség a népművészeti tárgyakból. Berettyóújfalu Keleti-főcsatorna melletti Hídi csárdában estebéd, Nagykőrösön fagyizás.
  Érkezés Paksra: kb. 21 00
  Költség: 47.000 Ft
  Előleg: 10.000 Ft
  Fennmaradó összeg: 37.000 Ft, befizetési határidő 04. 26.
  Lelki vezető: Németh Antal atya